Na Dzień Myśli Braterskiej 2016

W świecie pełnym niepewności i niepokoju nasz Ruch błyszczy jak złoty łańcuch na ciemnym tle… Lady Olav Baden-Powell421939_10150562709915633_1074868414_n

Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Dzień urodzin założyciela skautingu, Roberta Baden Powella (1857) i jego żony Olav Baden-Powell (1889).

* * *

Mali z dużymi, starsi z młodszymi- magia obchodów Dnia Myśli Braterskiej!
Było fenomenalnie, fantastycznie, no i fajnie! Cudownie było Was zobaczyć i spędzić z Wami ten wyjątkowy dzień. To tylko kilka refleksji, które nasuwają się nam po niezapomnianych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Edmonton. Kolejny już rok nasza coraz liczniejsza harcerska rodzina spotkała się, aby razem świętować urodziny założyciela skautingu Lorda Roberta Baden-Powella. Magia obchodów Dnia Myśli Braterskiej polega właśnie na tym, że wszyscy ; skrzaty , które dopiero zaczynają swoją harcerską przygodę i instruktorzy z wieloletnim harcerskim doświadczeniem, wszyscy razem świętujemy przy jednym ognisku. Każdy harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza – to jedno z Praw Harcerskich, które szczególnie w takich chwilach jak dziś pokazują jaką silną tworzymy organizację, rodzinę, która zawsze wspomoże i nauczy. Nasze obchody Dnia Myśli Braterskiej zaczęliśmy od Mszy Świętej w Kościele Parafii Różańca Świętego. Jedną z jej intencji była działalność harcerstwa na terenie Alberty. Po mszy harcerki z Hufca Młody Bór, harcerze z Hufca Pomorze i harcerze z Samodzielnego Szczepu Rysy , wszyscy razem spotkaliśmy się w Polskim Domu i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie kominka. Po smacznym poczęstunku zasiedliśmy w harcerskim kręgu i zaczęliśmy od tradycyjnej pieśni „ Płonie ognisko”. Dalej to już tylko harce, harce i harce. Ciekawe pokazy przygotowane przez jednostki z Edmonton przeplatały się przez pieśni i zabawy harcerskie. Na zakończenie druhna Krystyna Dembowska opowiedziała nietypową gawędę z udziałem Druhny … Muszyńskiej i Druha Janusza Tomczaka. Jeszcze tylko „Już do odwrotu”, Modlitwa Harcerska i kilka słów od naszej harcerskiej mamy- Hufcowej druhny Agaty Starczyk, a potem przyszedł czas się pożegnać. To był kolejny niezapomniany dzień z naszego pełnego przygód życia harcerskiego! Myślę, że druh Andrzej Małkowski miał genialny pomysł, podążając śladami Baden- Powella z założeniem tak wspaniałej organizacji jaką jest ZHP.
Natalia Sobólska sam.
Szczep Harcerek „Beskidy” – Edmonton
Reklamy