Akcja Letnia 2016 – Jest zakątek w naszym kraju, gdzie powracać harcerz chce…

… Gdzie króluje piękna zorza, pod nią las i jezior brzeg. …”

[Początek piosenki o Stanicy Kopernik – ciąg dalszy jeszcze do napisania]

Dwa tygodnie akcji letniej na Stanicy Kopernik nad Garner Lake, Alberta minęły nam szybko. Większość harcerzy i harcerek jeszcze chętnie została by kolejny tydzień, gdyby to tylko było możliwe.

Tylko wrócić na chwilkę do domu, odespać, i z powrotem!

W pierwszym tygodniu było trochę deszczu, ale nie aż tyle, żeby przeszkodziło to w czymkolwiek i czego nie moglibyśmy pokonać. Zuchy, harcerki i harcerze poznawali wielkie postacie polskiej historii, od królowych poprzez pisarzy, atletów, do bohaterów harcerskich (Szare Szeregi).

Akcja Letnia dla zuchów i harcerek nosiła nazwę “Śladami Wielkich Polaków” i była pod hasłem “wzrastamy w Kanadzie z polskich korzeni.” Harcerki i harcerze mieli okazję odwiedzić Skaro i Radway, dwa oryginalne osadnictwa pierwszych polskich emigrantów w Albercie, a zuchy mogły zobaczyć jak pracowała farma w czasach, kiedy pojawili się tutaj nasi przodkowie.

W drugą niedziele akcji letniej uczestniczyliśmy w angielskiej mszy w katedrze w St. Paul, gdzie mieliśmy wyjątkowa okazję, żeby zaśpiewać po polsku „Barkę,” ulubioną pieśń Św. Jana Pawła II.

Pośród rozmaitych zajęć sporo radości przyniosło budowanie i spanie w szałasach w lesie.

Gry nocne oraz zajęcia na plaży, kiedy tylko pozwoliła na to pogoda wypełniały nam czas przez całe dwa tygodnie. Piękny kominek przy zachodzie słońca na plaży zorganizowały harcerki. Jak zwykle było dużo śpiewów, pląsów i pokazów (skeczy).

Jedna harcerka i czterech harcerzy złożyli przyrzeczenia harcerskie, w ten sposób stając się pełnymi członkami naszej harcerskiej rodziny.

Jak tylko komenda trochę odpocznie, rozpoczniemy planowanie następnego roku harcerskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do udanej Akcji Letniej 2016 i życzymy pięknego i słonecznego lata.

Czuwaj!

Agata Starczyk phm.
Hufcowa Hufca Harcerek “Młody Bór”

 

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s