Urok i magia Świąt – Wigilia harcerska w Calgary

Trzeciego grudnia mijającego roku odbyła się oczekiwana zarówno przez młodzież jak i rodziców oraz innych gości wigilia harcerska. Po małej zmianie lokalizacji, rodzina harcerska zebrała się w Bridgeland-Riverside Community Hall. Ustawiono tam długie rzędy stołów udekorowanych wazonami z gałązkami wszelkich gatunków choinek oraz tradycyjnym siankiem, dla chrześcijan symbolem prostoty i skromności oraz nawiązaniem do żłóbka, w którym przyszedł na świat Jezus. Po jednej stronie podłużnego pokoju urządzono bufet z potrawami wigilijnymi przygotowanymi przez rodziców; po drugiej, przy kuchence, ustawiono zbiorniki z kawą i herbatą. Wszystko było gotowe do uczty.

Goście przybywali stopniowo; niektórzy z domów, inni ze szkoły polskiej. Trzeba przyznać, że pierwsi na miejscu się trochę niecierpliwili! Gdy wszyscy zaproszeni już dojechali, Kapelan kś. Karol Twarowski przeczytał ewangelię o narodzeniu Pana i poprowadził modlitwę. Następnie rozdano opłatek. Po dzieleniu się, nadeszła upragniona chwila: można było pójść po jedzenie! Zanim wszyscy wstali, rodzice- wolontariusze poroznosili barszcz z uszkami. Uczta się rozpoczęła na dobre. Wszystko było pyszne. Po posiłku okazało się, że kadra instruktorska pamiętała o słodkich upominkach dla najmłodszych.

Z pełnymi brzuchami dzieci tęsknie spoglądały przez okna, bo dosłownie parę kroków od budynku znajdował się plac zabaw. Kiedy pierwszy zuch wyszedł, nie można było zatrzymać reszty; dzieci szybko obsiadły karuzelę. Do końca czasu wyznaczonego na wigilię, pociechy szalały na dworze a rodzice rozmawiali w środku. W trakcie gdy dzieci i młodzież korzystała z pięknej pogody na zewnątrz, kadra wraz rodzicami  mieli okazję trochę pośpiewać kolędy przy gitarze.

W końcu jednak trzeba było posprzątać i pójść do domu. Tak dobrze się siedziało, że większość gości ociągała się z odjazdem do domów. Wigilia harcerska 2016 z pewnością zalicza się do najbardziej udanych!

Krysia Denys – Harcerka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s