Dzienniczek Hufcowej

Czuwaj! Witam na naszej odnowionej stronie Hufca Młody Bór w prowincji Alberta. Tydzień temu miałam zaszczyt uczestniczyć w pięknych obchodach Dnia Myśli Braterskiej, przygotowanych w tym roku przez Hufiec Harcerzy Pomorze i Szczep Harcerek Beskidy.

Oto kilka myśli które przygotowałam na kominek z tej okazji:

Dla tych którzy mnie nie znają, nazywam się Agata Starczyk. Jestem Hufcową Hufca Harcerek Młody Bór, obejmujący Szczepy Beskidy w Edmonton i Orla Perć w Calgary.

Dziękuję wszystkim którzy się przyłożyli do przygotowania dzisiejszych uroczystości.

Z ogromną przyjemnością, w imieniu funkcyjnych Hufca Młody Bór, Hufca Pomorze i Samodzielnego Szczepu Rysy, witam wszystkich gości, skrzaty, zuchy, harcerki, harcerzy i instruktorów.

Z roku na rok widzę jak nasza rodzina harcerska tu na terenie Alberty stale rośnie. Nasze jednostki są co raz liczniejsze, programy coraz ciekawsze, i coraz bardziej nas widać.

Serdecznie dziękuję wszystkim funkcyjnym, którzy dbają o to aby nasza młodzież wzrastała i dojrzewała w życiu harcerskim.

Dzień Myśli Braterskiej (tzw. „World Thinking Day” lub „Founders’ Day” – urodziny założyciela skautingu, Lord’a Robert Baden-Powell i jego małżonki Lady Olav, obchodzony 22go lutego na całym świecie przez wszystkich skautów, harcerzy i harcerek, nie tylko polskich, przypomina nam skąd przyszliśmy, co nas łączy i dokąd idziemy.

Między innymi, łączy nas służba bliźnim. Jakie to proste wezwanie, lecz czasami zapomniane. Nie ważne kim jesteś, czym się zajmujesz na codzień, czy jesteś w mundurze czy nie, masz się kierować na codzień tą służbą.

Czy to kolega w szkole, sąsiad, lub współpracownik, należy się zastanowić co możesz dla niej lub dla niego zrobić. Nawet najmniejszy gest może mieć wielkie znaczenie.

W dzisiejszym świecie, gdyż toczą się wojny, ludzie tracą pracę, my harcerze, harcerki, zuchy i skrzaty możemy wnieść chociaż troszeczkę słońca w nasze otoczenie, czy to poprzez uśmiech, piosenkę lub “niewidzialną rękę.”

Dziś, siedząc przy kominku harcerskim, pamiętajmy o naszej rodzinie harcerskiej która w podobnym gronie spotyka się aby uczcić nasze wspólne urodziny. Pamiętajmy o tych, którzy potrzebują naszej służby.

Jeszcze raz dziękuję za uczestnictwo w naszych obchodach, i życzę miłej zabawy.

Czuwaj!

A.S.