Dokoła lasy, górskie potoki…

… A u nas ciągla praca i śmiech.
Nasza drużyna, jak górski potok /bis
Rwie się do pracy każdego dnia! /bis

A kiedy któraś tęsknić zaczyna,
To zaraz służbę damy jej!
W pracę zapomnij, górska dziewczyno, /bis
Że smutek wdarł się do duszy jej! /bis

Nasza drużyna harcerek „Górski Potok” w Calgary istnieje już bardzo długo. Wiele harcerek się przewineło przez nasze szeregi, i historia się toczy dalej! W tym roku nastała zmiana, w tym że zbiórki odbywają się we wtorki zamiast w soboty, zostawiając czas na funkcje przy młodszych jednostkach, zajęcia szkolne i inne przygody.

Screen Shot 2017-10-29 at 2.54.11 PM

Pierwsze zbiórka odbyła się w parku Edworthy, leżącym nad miastem, gdzie jest piękny widok centrum z jednej strony, a z drugiej naszych ukochanych Gór Skalistych. Miałyśmy różne zajęcia związane z przyrodą np. odnajdywanie różnych rodzajów liści, a potem
gry integracyjne i na koniec ognisko z harcerzami.

Podczas następnej zbiórki robiłyśmy własne pocztówki, które wyślemy do innych drużyn. Także w drugiej połowie tej zbiórki harcerki zaczęły tegoroczną pracę w zastępach.

Podczas trzeciej zbiórki zaczęłyśmy pracę nad sprawnością Aktorki. Ćwiczyłyśmy inscenizacje używając różne rekwizyty aby przedstawić uczucia oraz punkty prawa harcerskiego.

Na ostatniej zbiórce spotkaliśmy się z harcerzami aby się spróbować wydostać z dwóch innych zamkniętych pokoi poprzez rozwiązywanie przeróżnych zagadek i puzli. Jednej i drugiej grupie się udało to zrobić przed czasem! Później, dzięki wyjątkowo ciepłej pogody, zakończyliśmy wieczór śpiewem w plenerze.

Miałyśmy okazję tego dnia także gościć Druhnę Danusię Figiel hm., byłą Komendantkę Chorągwi Harcerek w Kanadzie.

20171024_202809.jpg

W planach na nadchodzące miesiące jest uczestnictwo w obchodach Dnia Pamięci/Dnia Niepodleglłości, wyjście do teatru, biwak, kurs zastępowych oraz wiele wycieczek.

Czuwaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s