List z do członków Kongresu Polonii Kanadyjskiej, Okręg Alberta na Zjazd Okolicznościowy w Edmonton, 19 listopada 2016 r.

dnia

Szanowni Państwo,

Jak co roku chciałam się podzielić wieściami z naszego działania harcerskiego w prowincji Alberta. Hufiec Młody Bór będący jednym z trzech hufców harcerek w Kanadzie obecnie liczy 125 dzieci, młodzieży i funkcyjnych:

Szczep Orla Perć (Calgary)

Skrzaty – 19

Zuchy – 34

Harcerki – 9

Wędrowniczki – 3

Szczep Beskidy (Edmonton)

Skrzaty –12

Zuchy –17

Harcerki – 15

Drużyna Aurora (Instruktorki + Starsze Harcerki) – 16

W trakcie roku odbyło się wiele wycieczek, biwaków oraz kursów zastępowych i funkcyjnych. Spotkaliśmy się w Edmonton w lutym z okazji Dnia Myśli Braterskiej, a potem na biwaku majowym i na akcji letniej.

W obu miastach jednostki brały aktywny udział w uroczystościach kościelnych i patriotycznych, a między innymi w obchodach 1050-cio lecia Chrztu polskiego.

Akcja letnia, czyli kolonia zuchowa i obozy harcerskie pod hasłem „Rośniemy w Kanadzie z polskich korzeni,” z udziałem 78 uczestników i kadry odbyła się ponownie na Stanicy Kopernik nad Garner Lake, Alberta. Harcerzy i harcerki mieli okazję odwiedzić wiele z pierwszych osadnictw Polaków w Albercie, między innymi Skaro i Radway.

Podczas biwaku majowego tzw. „Węzeł Przyjaźni III,” aż jedenastu uczestników w wieku 14-20 brało udział w trzydniowej wędrówce, która była rozpoczęciem przygotowań do nadchodzącego Światowego Zlotu ZHP poza Granicami Kraju.

Zlot odbędzie się na terenie Tamaracouta, przy Montrealu, QC i będzie podzielony na zlot harcerek, zlot harcerzy i zlot wędrowniczy.

Od nas z Alberty zgłosiło się w sumie piętnastu uczestników ze strony męskiej i żeńskiej. Koszt od osoby wraz z przelotem i obowiązkowym biwakiem i obozówka wyprawy kanadyjskiej wynosi $2,200.00. Mimo tego, że planujemy różne akcje zarobkowe, dziękujemy tym organizacjom które już przekazały dotacje aby nam pomóc pokryć koszty. Mamy nadzieję, że będziemy mogli się zwrócić także do Państwa od wsparcie.

W ostatnim roku trzy funkcyjne spełniły wymagania i zdobyły nowe stopnie instruktorskie:

Druhna Iwona Zalewska – Przewodniczka
Druhna Aleksandra Sobol – Podharcmistrzyni
Druhna Agata Starczyk – Harcmistrzyni

Wiele z naszych funkcyjnych pracuje nad wymaganiami na stopnie przewodniczki i podharcmistrzyni, aby przed Zlotem także zdobyć mianowania.

Ten rok harcerki rozpoczął się różnorodnymi zbiórkami oraz kursem zastępowych nad Pigeon Lake, AB i szkoleniem dla drużynowych skrzatów i zuchów pod kierownictwem dwóch instruktorek z Komendy Chorągwi Harcerek w Kanadzie.

W grudniu 2015r. zostało przyjęte do ZHP nowe Koło Przyjaciół Harcerstwa (KPH) w Calgary, które działa aktywnie żeby wspierać jednostki w tym mieście.

Serdecznie zapraszamy na nasz stronę – www.hufiecmlodybor.ca lub na Facebook – ZHP Alberta, aby śledzić nasze wiadomości i wydarzenia.

Czuwaj!

Agata Starczyk hm.

Hufcowa Hufca „Młody Bór”

hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s